About the event – Czech


English Deutsch Français Italiano Español Slovenčina Czech Română Polski

34th Wizz Air Budapest Half Marathon
September 8, 2019

Druhou neděli září je největší půlmaratón Střední Evropy

Účast na půlmaratónu je rovnocenná s krásnou prohlídkou města. Trasa vede centrem Budapešti, přes několik mostů a nemine ani hlavní památky města. Obdivuj krásy Budatínského hradu, krásné panorama Pešti a třetího největšího parlamentu Evropy na břehu Dunaje.

Zaběhněte 21 km jednotlivě, s přáteli, v dvou nebo v tříčlenných družstvech.

Všech vzdáleností se zúčastní více než 15 000 závodníků, více než 10 000 na půlmaratónu a 1500 družstev. Přesto není potřeba obávat se tlačenic a dlouhého čekání, jelikož se startuje ve vlnách a každý tak má dostatek prostoru.

maraton_05

V roce 2018 se zúčastnilo závodu více než 2700 běžců, z toho 2000 dokončilo polmaratón ze 82 zemí. Nejvíce jich bylo z Velké Británie, Slovenska a Polska. Přišli i Chile, Indonésie a Singapuru.

Na trase jsou rozmístěny obcerstvovaci stanice každých 4 – 5 Km a souběžně s nimi samozřejmě stanoviště první pomoci. Vodiči vám pak pomohou udržet kýžené tempo. Jelikož chceme, abyste si závod kromě jeho zdolání také řádně užili, připravili jsme pro vás po trase několik hudebních stanovišť čistě pro vaše potěšeni.

Každý rok dostávají účastníci unikátní funkční tričko s logem závodu a v cíli je čeká nádherná medaile. Prohlédněte si ty z minulého roku, aspoň pro představu, neboť je dizaj každý rok upravován.

[table “” not found /]

Budapešť je perfektním městem, ve kterém chcete strávit cely víkend. Je to lázeňské centrum s více než 100 termálními prameny ukrytými pod povrchem, jež napájí věhlasné lázně. Vaše nohy si tedy mohou dopřát zasloužený odpočinek v termálních bazénech, unikátních tureckých lázních z 16. a 17. století nebo v neo barokních Széchenyiho lázních.

Budapešť se také muže chlubit unikátními bary v samém centru města provozovanými v rozpadli z budovách určených k demolici. Atmosféra je zde nenapodobitelná, retro oživující dizajn interiéru v opravdovém stylu z dob socialismu. Tudíž se jedná o perfektní místo, kam zajít na deník před nebo po závodě.

A když už tu budete, nezapomeňte vyzkoušet místní speciality: gulyás, pörkölt, rétes a palacsinta.
Pokud mate citlivý žaludek, schovejte si tento zážitek na “po závodě”.

Prohlédněte si toto krátké video o tomto městě a připravte se na velké nadšeni.

Like us on Facebook and join the Facebook event to stay up-to-date.